Z programem eTwinning jestem związana od 2013 r., ale aktywny w nim udział poprzez realizację projektów rozpoczęłam w 2015 r. Od tego czasu systematycznie uczestniczę wraz z moimi uczniami w przygodzie, podczas której poznajemy inne kultury, komunikujemy się po angielsku, zaprzyjaźniamy się, a wszystko przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.
ETwinning w skrócie polega na współpracy szkół w Europie i nie tylko, za pośrednictwem technologii informacyjno - komunikacyjnych. Dodatkowo promuje on rozwój zawodowy stwarzając możliwości uczestniczenia nauczycieli w warsztatach komputerowych, seminariach krajowych i międzynarodowych, kursach internetowych oraz grupach dyskusyjnych. Właśnie to lubię najbardziej!
Co zrobić, aby rozpocząć pracę w ramach programu eTwinning? Najprościej uzupełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i poczekać na odzew z Krajowego Biura eTwinning. Można również skontaktować się z AMBASADORAMI PROGRAMU ETWINNING. Ja, w okresie od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2020 roku, reprezentuję województwo świętokrzyskie i służę wsparciem oraz pomocą wszystkim zainteresowanym rozpoczęciem współpracy ze szkołami w Europie. Pamiętając swoje pierwsze kroki stawiane na platformie eTwinning chciałabym wesprzeć innych nauczycieli chcących przyłączyć się do programu w poruszaniu się po niej. Jestem przekonana, że sprawna nawigacja po platformie może skutecznie zachęcić innych do aktywnego udziału w projektach eTwinning. Chętnie podzielę się swoimi pomysłami na dobry projekt i pokażę krok po kroku na moich własnych projektach, jak taki zrealizować.
Udział we wszelkich działaniach w ramach programu eTwinning nie wiąże się dla nauczycieli i szkół z żadnymi kosztami. Szkolenia organizowane przez ambasadorów w szkołach chcących dołączyć do eTwinning są całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości zachęcam do kontaktu ze mną na blogu lub na fb.
Komentarze
Prześlij komentarz